o ns kontakt

Příběhy pomáhají aneb Šance pro nezaměstnané 50+

Příběhy mají sílu, dokáží vtáhnout do děje, inspirovat a být i zdrojem informací. Pokud jsou sdíleny v rámci skupiny lidí, která řeší podobné problémy, pomáhají příběhy vypořádat se s problémem nebo mu dokonce předejít. Na individuální bázi dokáží změnit přístup, negativní přemýšlení jednotlivce a dát konec trvání nepříznivých příběhů minulosti.

Své osobní příběhy nám můžete sdělit jednak osobně během 1,5 hodinových rozhovorů v Praze ve dnech 11.2., 25.2. a 26.2. během kterých bude zajištěno občerstvení, nebo nám je můžete sdělit písemně online na http://dex-ic.com/rsrc, e-mailem či poštou. Postačí, když zašlete email na michal.stefan@czechdex.cz či zavoláte na 777 477 497.

Projekt je zaměřen na nezaměstnané lidi nad 50 let a probíhá probíhá v ČR od června 2015 ve spolupráci s neziskovými organizacemi Plus 50 a Alternativa 50+. Akce, které se již uskutečnily, ukázaly, že pokud lidé mezi sebou sdílejí příběhy své nezaměstnanosti, dokáže jim to velmi změnit uvažování, otevřít se, poznat další lidi se stejným problémem a hlavně – začít přemýšlet jinak. Spousta z nich pak díky tomu nakonec práci našla.

Máte-li stejné problémy, tedy patříte-li mezi nezaměstnané nad 50 let a jste ochotni pro sebe i pro druhé něco udělat, přijměte pozvání organizátorů tohoto projektu v ČR a zúčastněte se další fáze projektu. Tou je snaha získat vaše konkrétní příběhy nezaměstnanosti písemnou či osobní formou. A jak vám to pomůže? Získáte lepší nadhled nad svou vlastní situací, budete schopni pojmenovat důležité body své minulosti i budoucnosti a dokážete lépe definovat nutné kroky do budoucna. Účast v projektu je zdarma. Těšíme se na Vás !!

Zpět na seznam článků |  Nahoru

Partneři

Inzerce