o ns kontakt

Sdílejte s námi Váš příběh – projekt "Budování silných a odolných komunit"

Naše občanské sdružení PLUS 50 se stalo jedním z partnerů pro projekt „Budování silných a odolných komunit“, který je zaměřen na sdílení příběhů nezaměstnaných ve věku nad 50 let. Tento projekt využívá metodu tzv. „story – telling“ (vyprávění příběhů), neboť dlouhodobá praxe ukazuje, že sdílení zkušeností při společném problému, posiluje danou komunitu, příběhy jsou často inspirací pro členy komunity a vedou k jejich aktivizaci. Cílem je změnit negativní myšlení v pozitivní snahu aktivně problém řešit, stejně jako posílení sebevědomí dané komunity.

Projekt „Budování silných a odolných komunit“ je projektem mezinárodním, jeho hlavním partnerem a lídrem je holandská společnost StoryBag, která se využitím story-tellingu zabývá již více než 10 let. Další partneři jsou lokální organizace zaměřené na vzdělávání dospělých ve Finsku, Dánsku, Anglii, Itálii, Španělsku, Slovinsku, Rumunsku. Garantem projektu pro Českou republiku je společnost Czechdex s.r.o. a je zaměřen na lokalitu Libereckého kraje a Prahy, Středních Čech. Projekt je financován za finanční podpory Evropské unie.

První akce s účastníky projektu proběhla v červnu v Liberci. Účastníky projektu jsou nezaměstnaní nebo ti, kteří uvažují o změně zaměstnání, a to ve věku nad 50 let.

Reakce účastníků akce, jíž se účastnili i zaměstnanci lokálních poboček Úřadu práce a neziskových organizací, byly pozitivní, což nás všechny velmi potěšilo.

Z hodnocení akce účastníky vyplývá, že 100% účastníkům se akce líbila, z toho 20% se líbila nejvyšším možným hodnocením.

Mezi pozitivy akce účastníci jmenovali například:

setkání s lidmi ve stejné situaci
jiné pohledy ostatních účastníků
člověk není v této situaci sám, sdílení, pochopení
sejít se s lidmi se stejným problémem
setkání s pracovníky z Úřadu práce z různých regionů, podněty pro způsob hledání práce
možnost se vyjádřit
nové nápady, noví lidé, kontakty

Na otázky Co jste si osobně odnesl z této akce pro vás? Co vám akce dala? účastníci například odpovídali:

zkušenost ostatních účastníků,
opět chuť něco dělat
informace, podněty
pocit „neházet flintu do žita“, věřit si, že to dokáži
dobrý pocit, další rozšířené obzory v této oblasti

Fotografie z akce viz níže.

Na tuto akci budou navazovat další akce pro stejnou skupinu lidí nezaměstnaných nad 50 let, kde se budeme vybranými tématy a příběhy nezaměstnanosti 50+ dále zabývat a dávat je do spojitostí.

Budeme velmi potěšeni, pokud se k naší skupince přidají i další účastníci. V případě zájmu kontaktujte, prosím, přímo garanta projektu – společnost Czechdex s.r.o., email: michal.stefan@czechdex.cz, tel. 777 477 497.

V září připravujeme podobnou akci v Praze, o přesném termínu a místu Vás budeme včas informovat.

Monika Červíčková, PLUS 50 o.s.

Zpět na seznam článků |  Nahoru

Partneři

Inzerce