o ns kontakt

Dobrá zpráva pro 50+: existují i osvícení radní

Ráda se s Vámi podělím o dobrou zprávu a zároveň radost z toho, že některé radnice mají osvícené radní, kteří se zajímají i o problematiku nezaměstnanosti lidí starších padesáti let.

Nedávno se na mě obrátil radní MČ Praha 4, Ondřej Růžička, s návrhem na spolupráci s naším sdružením Plus 50 o.s. Radní Růžička si uvědomuje, že mnohaleté zkušenosti a praxe lidí nad 50 let mohou přinést radnici a tedy i městské část mnoho dobrého. Projevil zájem o to, abychom při případných personálních změnách v rámci organizační struktury radnice, a to na všech úrovních, mohli doporučovat vhodné kandidáty na uvolněné pozice, informovat o volných místech na našem webu, případně hledat další možnosti vzájemné spolupráce.

Tento vstřícný postoj nás mile překvapil a zároveň nás povzbudil a potvrdil, že naše práce má smysl. Jedním z cílů naší organizace je snaha o změnu toho, jak lidé vnímají pracovní uplatnění spoluobčanů starších padesáti let, a příkladný přístup radního Růžičky může být pomyslným světlem v tunelu.

Samozřejmě jen uvítáme, kdyby se k těmto snahám připojily i další radnice. Naši klienti pocházejí z celé republiky a my budeme rádi nápomocni při zprostředkování informací o nabídce vhodných pracovních míst navzdory dnes časté, i když skryté, diskriminaci na základě věku. Víme, že radní nemohou přímo vybírat zaměstnance radnice, mají však možnost doporučit určité preference a právě délka praxe a množství nabytých zkušeností by měly na mnoha pracovních pozicích patřit mezi priority.

Panu radnímu Růžičkovi z Prahy 4 tímto děkujeme, těšíme se na budoucí spolupráci a zároveň věříme, že se najdou i další osvícení radní či starostové.

Za sdružení PLUS 50 o.s. Ing. Monika Červíčková

Zpět na seznam článků |  Nahoru

Partneři

Inzerce