o ns kontakt

„Paní svého času díky podnikání“

Garantem projektu „Paní svého času díky podnikání“ je obecně prospěšná společnost GLE, která je zaměřena na podporu jednotlivce ze znevýhodněných skupin. Jedná se o další projekt z řady, jehož základním cílem je podpora při zahájení podnikání.

Cílem projektu je poskytnout podporu klientkám ve Středočeském a Pardubickém kraji a pomoci jim aktivně se začlenit zpět na trh práce formou sebezaměstnání. Projekt je realizován za pomoci partnerské organizace KONEP (Koalice nevládek Pardubicka, o.s.). Na základní aktivity, které trvoří individuální konzultace a semináře, je navázána další podpora formou mentoringu, příspěvku na rekvalifikaci a networkingových aktivit, které mají motivovat klientky k zahájení podnikání.

Výstupy projektu ukazují, že zahájení podnikání je jedním z možných způsobů řešení nezaměstnanosti.

Závěrečné konference projektu se jako jedna z presentujících zúčastnila i zástupkyně našeho Sdružení PLUS 50 o.s., paní Monika Červíčková. V průběhu konference bylo možné se setkat s řadou podpořených klientech, sdílet jejich zkušenosti nejen z projektu, ale dokonce i ze zahájení podnikání.

Klientkami projektu nebyly jen ženy nad 50 let věku, ale ženy všech věkových kategorií.

Statistiky projektu k 31.5. 2014

140 podpořených klientek celkem
16 podpořených klientek starších 50 (z celkového počtu)
15 klientek začalo podnikat (z celkového počtu)

Zajímají Vás konkrétní příběhy začínajících podnikatelek? Motivujte se „Příručkou dobré praxe“, která obsahuje 9 příběhů účastnic projektu a je ke stažení zde („klikněte pravým tlačítkem a dejte ‚uložit odkaz jako‘“).

Více informací nejen o projektu i činnosti garanta projektu na www.gle.cz.

Sledujte podobné projekty, zapojte se do nich, využijte tak skvělé příležitosti odborné pomoci.

Nebojte se podnikat ani ve věku +50. Opravdu to jde !!! :)

Zpět na seznam článků |  Nahoru

Partneři

Inzerce