o ns kontakt

Děkujeme za pocit „…má to smysl…“

Asi každý z nás zná pocit, kdy se ptáme sami sebe „má to vůbec smysl?“

Přiznám se, že my ve Sdružení PLUS 50 o.s. jej míváme poměrně často, a to nejen při sledování oficiálních statistik o nezaměstnaných ve věku nad 50 let. Při vzniku našeho Sdružení v roce 2009 byl jedním z našich cílů otevřít tento problém k veřejné diskuzi, poukázat na tento problém v médiích, protože v roce 2009 se o tomto problému až tak moc veřejně nehovořilo.

Kdy máme ale největší radost a máme opravdu pocit „MÁ to smysl“ je vždy, kdy díky našim aktivitám najde zaměstnání kdokoliv z řad nezaměstnaných. Jsme si vědomi, že je to jen takový střípek, ale i ten malý střípek je zdrojem naší radosti a energie do další práce. Od té doby je téma „+50“ daleko více komunikováno, vznikla řada dalších neziskových, ale i „ziskových“ společností, které se soustřeďující na tuto věkovou kategorii. Pokud bychom tedy hodnotili pouze tento bod naší činnosti, to se nám snad opravdu povedlo a naše snažení mělo smysl.

Relativně nedávno jsem na emailu objevila potěšující email od pana Dongrese, který je podnikatelem v Žatci – fy Dongres s.r.o.

Dobrý den,

v minulém týdnu jsem v televizi viděl reportáž o občanském sdružení Plus 50, která mne velmi zaujala. Uvědomil jsem si plně, že otázka zaměstnanosti lidí nad 50 let je opravdu velice aktuálním problémem naší společnosti.

Na základě shlédnuté reportáže jsem se rozhodl pokusit se volné místo v naší firmě obsadit právě pracovníkem z této věkové kategorie.

Mohli byste mi prosím poslat kontakt na nějakou spolupracující pracovní agenturu v okrese Louny (Ústecký kraj), na kterou se mohu s požadavkem obrátit?.....­.............

Následovala krátká korespondence a výsledkem bylo, že nám časem p. Dogres poslal další radostný email:

…. s největší pravděpodobností zaměstnáme uchazeče ve věku 51 let a ještě, abychom podpořili sociálně potřebné, vybrali jsme uchazeče se zdravotním postižením…..

Co na to říct? Snad jediné – Pane Dongresi, DĚKUJEME !! :)

Zpět na seznam článků |  Nahoru

Partneři

Inzerce